flagczon CZECH | flagenoff ENGLISH
Objednejte se na tel.: 603 760 122
masaze-studio / havajská masáž 1

masaze-studio / havajská masáž 1

masaze-studio / havajská masáž 1

Havajská masáž "Lomi Lomi"

Mé nabízené služby

Ájurvédská masáž Ájurvédská celková masáž

Aromaterapeutická masáž Aromaterapeutická masáž

Havajská masáž Havajská masáž

Masáž horkými kameny Masáž horkými kameny

Indická masáž hlavy Indická masáž hlavy

Klasická masáž Klasická masáž

Masáž pro těhotné Těhotenská masáž

Manuální lymfodrenáž Manuální lymfodrenáž

Dárkové poukazy Dárkové poukazy

Co je Havajská masáž ?

K umění léčby prostřednictvím dotyků, masáží a práce s tělem existují různé přístupy. Některé masáže se soustřeďují přímo na fyziologické hledisko a fyziologickou stránku lidského těla. Jiné masáže na uvolňování emocionálního napětí a další se zabývají jemnějšími úrovněmi energií celého organizmu. Mnohé dotykové terapie a masáže kombinují staré i moderní techniky kultur Východu a Západu. Všechny tyto přístupy a techniky, mluvíme-li o exotických masážích, mají společný cíl, a tím je navození stavu harmonie a fyzické pohody příjemce uvolněním tělesného i duševního napětí.

Havajská masáž je považována za perlu mezi masážem. Vždyť název Lomi Lomi znamená laskavé ruce nebo také laskavá předloktí. Techniky této masáže pochází z Havajských ostrovů. Používají se velmi plynulé, měkké i hloubkové hmaty, využívají se nejen prsty a dlaně, ale především celá předloktí. Havajská masáž se však mění podle potřeb klienta a to svou dynamikou, hloubkou tlaků na tkáň i samotnou délkou masáže. Může být vedena velmi jemně, vyvážené a zklidňující dotyky jsou plynulé, pak přináší Havajská masáž opravdovou relaxaci a nerušený zážitek z exotické masáže. Pro jiné klienty, kteří si přejí uvolňovat chronická napětí a bolest, které vznikly dlouhodobým přetížením hluboko umístěných svalů, je Havajská masáž také výborná. Pocítíme zde více hloubkových hmatů a tlaků na hloubkové svaly a vazivové tkáně, kde se nejčastěji soustřeďuje bolest. Tlak je zvyšován nenásilně a pomalu, celá masáž je pak silnější a více dynamická. Uvolněním vazivových vláken se tkáň zahřeje, revitalizuje a obnoví svou přirozenou pružnost. Oproti klasické masáži je ale Havajská masáž plynulejší a všechny dotyky na sebe velmi příjemně navazují. Pokud chcete větší relaxaci a účinek, zvolte havajskou masáž celkovou, můžete ale zkusit havajskou masáž jen částečnou - zad a šíje. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masáž vysoký terapeutický a relaxační účinek.


Účinky Havajské masáže

Masáž vyvolává hlubší dýchání, větší rozšíření krevních cév a kapilár, podporuje tak krevní oběh a napomáhá lepšímu okysličování krve. Zvýšený krevní oběh znamená také účinnější rozvod živných látek v těle a můžeme tak masáží pomoci zmírnit řadu zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy a zažívacích potíží. Masáž působí příznivě na kůži, odstraňuje odumřelé buňky, to má za následek svěžejší vzhled kůže. Masáž má navíc přímý pozitivní dopad na celý svalový systém těla. Uvolňuje a natahuje napjaté, zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Nepoužívané a ochablé svaly masážíevňujeme. Fyzický efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému, masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech. Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Nahromaděné napětí v těle je uvolněno a zátěž je odstraněna, což má za následek zvýšený pocit lehkosti a štěstí. Tyto emocionální posuny mají souvislost s hormonálními změnami, k nimž v těle během masáže dochází. A tak se stává, že někteří klienti, podrobující se masážím, hovoří o pocitu hlubokého míru, klidu a vnitřní vyrovnanosti, nebo se alespoň cítí ve svém těle uvolněně a pohodlněji.


Kontraindikace Havajské masáže

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).


Kontraindikace celkové

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Bezprostředně po jídle.


Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.