flagczon CZECH | flagenoff ENGLISH
Objednejte se na tel.: 603 760 122
masaze-studio / masáž horkými kameny 1

masaze-studio / masáž horkými kameny 2

masaze-studio / masáž horkými kameny 3

Masáž horkými kameny "Hot stones"

Mé nabízené služby

Ájurvédská masáž Ájurvédská celková masáž

Aromaterapeutická masáž Aromaterapeutická masáž

Havajská masáž Havajská masáž

Masáž horkými kameny Masáž horkými kameny

Indická masáž hlavy Indická masáž hlavy

Klasická masáž Klasická masáž

Masáž pro těhotné Těhotenská masáž

Manuální lymfodrenáž Manuální lymfodrenáž

Dárkové poukazy Dárkové poukazy

Techniky Havajské masáže s horkými lávovými kameny

K umění léčby prostřednictvím dotyků, masáží a práce s tělem existují různé přístupy. Některé masáže se soustřeďují přímo na fyziologické hledisko a fyziologickou stránku lidského těla. Jiné masáže na uvolňování emocionálního napětí a další se zabývají jemnějšími úrovněmi energií celého organizmu. Mnohé dotykové terapie a masáže kombinují staré i moderní techniky kultur Východu a Západu. Všechny tyto přístupy a techniky, mluvíme-li o exotických masážích, mají společný cíl, a tím je navození stavu harmonie a fyzické pohody příjemce uvolněním tělesného i duševního napětí.

Jak je masáž horkými lávovými kameny – hot stones stará, se asi nedozvíme. Kameny se používaly k léčení ve všech lidských kulturách již od nepaměti a v poslední době dochází k obnově této starobylé léčebné procedury v podobě masáže horkými lávovými kameny.

Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě havajská masáž horkými lávovými kameny. Nahřáté lávové kameny, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a výborně uvolňují svalové napětí a spasmy. Jde o luxusní masáž. Voňavé přírodní oleje, výtečná technika s prvky havajské masáže, dokáží navodit pocit absolutního klidu a uvolnění. Především milovníci tepla ocení tuto příjemnou proceduru - celkovou masáž horkými lávovými kameny. Nahřáté lávové kameny různých velikostí se používají přímo k masáži, kdy se jimi přejíždí po těle, ale také se přikládají během masáže na tělo, tak, aby se svaly průběžně zahřívaly. Kombinuje se tak technika havajské masáže, kdy dotyky dlaní a předloktí střídají horké kameny, tak, aby docházelo k naprostému uvolnění.


Účinky masáže horkými kameny

Masáž lávovými kameny – Hot Stones je termoterapeutická procedura. Teplo, sálající z hladkého kamene, působí v organizmu spoustu reakcí. Dochází k intenzivnímu prokrvení a tím k rychlejšímu odplavení odpadních látek v těle. Větší přítok krve přináší větší množství kyslíku, živin i krevního cukru. Horké kameny tak pomáhají odstraňovat nervozitu, napětí, nespavost a další potíže lidí, kteří jsou vystaveni každodennímu civilizačnímu stresu. Horké kameny pomáhají uvolnit ztuhlé svaly, mírnit křeče, uvolňovat napětí kloubních pouzder a tím ulevují od bolestí v kloubech. Dále masáž horkými kameny reguluje trávení a zrychluje metabolizmus. Účinky nejsou zanedbatelné ani z hlediska kosmetického. Přírodní esenciální oleje, použité při masáži kameny, zvláčňují pokožku, teplo otvírá póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí masáž horkými lávovými kameny i proti celulitidě. Pocity klientů po masáži kameny mohou být různé. Většinou se dostavuje příjemná únava, celkové uvolnění a duševní pohoda. Lidé s nízkým krevním tlakem bývají ospalí a lehce malátní, u klientů s vyšším tlakem nebo u osob trpících migrénou se může dostavit přechodná, ale neškodná bolest hlavy, která odezní.


Kontraindikace masáže horkými kameny

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).


Kontraindikace celkové

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Bezprostředně po jídle.


Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.
Břicho žen při menstruaci a v prvním trimestru těhotenství.


Nemáte-li jistotu, zda se svým onemocněním můžete podstoupit masáž horkými lávovými kameny, poraďte se o tom s vaším ošetřujícím lékařem.