flagczon CZECH | flagenoff ENGLISH
Objednejte se na tel.: 603 760 122
masaze-studio / indická masáž hlavy 1

masaze-studio / indická masáž hlavy 2

masaze-studio / indická masáž hlavy 3

Indická masáž hlavy "Champi" - antistresová

Mé nabízené služby

Ájurvédská masáž Ájurvédská celková masáž

Aromaterapeutická masáž Aromaterapeutická masáž

Havajská masáž Havajská masáž

Masáž horkými kameny Masáž horkými kameny

Indická masáž hlavy Indická masáž hlavy

Klasická masáž Klasická masáž

Masáž pro těhotné Těhotenská masáž

Manuální lymfodrenáž Manuální lymfodrenáž

Dárkové poukazy Dárkové poukazy

Proč masáž hlavy ?

Po celá staletí byla masáž hlavy nedílnou součástí ájurvédského lékařství, byla široce praktikována po celé Indii a v některých částech Asie. V Indii je i v současnosti masáž hlavy pravidelnou součástí každodenního života. Toto prastaré umění je však vysoce praktické, účinné a vhodné právě pro moderní západní společnost. A tak indická masáž hlavy představuje relativně nový přírůstek k nejrůznějším tipům masáží dostupných v současnosti v Evropě a velmi rychle si získala popularitu.

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření nejen hlavy, ale i krku, ramen a horní části paží. Zahrnuje i lehkou masáž obličeje. To jsou důležitá místa lidského těla, v nichž se ukládá napětí. Bez použití olejů do vlasů, se tato masáž provádí v sedě, za doprovodu příjemné relaxační hudby. I když je masáž hlavy prováděna nasucho, je možné čas od času použít speciální oleje podle vašich potřeb a přání. V technikách masáže hlavy je zkombinováno použití akupresurních energetických bodů s tradičními dotykovými technikami, takže masáž působí na celý energetický systém těla i na fyzikální strukturu. Poskytování masáže hlavy lze přirovnat k přehrávání hudební skladby a základní hmaty k notám, použitým k dosažení celkového efektu. Tak jako hudební noty se tyto hmaty značně liší, každý z nich má své vlastní kvality a je používán z různých důvodů a za určitým účelem.


Účinky Indické masáže hlavy

Masáž hlavy má zvláště výrazný vliv na vyrovnanou mysl. Fyzické uvolnění svalového napětí a zvýšený přívod krve do hlavy přinášejí zlepšení psychických funkcí a jasnější uvažování. Odstraňují duševní vyčerpání, podrážděnost, současně však zvyšují bdělost a soustředěnost, působí na zlepšení vaší koncentrace. Někteří lidé nedovedou při velkém psychickém zatížení a soustředění relaxovat svalstvo šíje. Mnohé potíže mají svůj původ v šíjovém svalstvu. Často bývají svaly v oblasti šíje zkráceny, dochází ke svalové nevyváženosti. Trvale napjaté svaly pak vyvolávají bolesti, jsou to i bolesti hlavy, zvláště migrény. Rovněž tlak v očích, rozmazané vidění, hučení v hlavě, mravenčení rukou, závratě, mohou pocházet mimo jiné i z oblasti šíje. Indická masáž hlavy, krku a šíje tak přímo ošetřuje tyto partie. Také šetrně pomáhá při odstraňování bolesti hlavy a očí, třeba jen přetížených a unavených od práce na počítači. Povoluje a prokrvuje svalstvo vlasové pokožky hlavy, a tak podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Pomáhá odstraňovat poruchy spánku, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organizmus. Proto se indická masáž hlavy "Champi" také nazývá antistresová.


Kontraindikace Indické masáže hlavy

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).


Kontraindikace celkové

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Glaukom, při šedém očním zákalu doporučuji poradit se s lékařem.
Bezprostředně po jídle.


Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.